1100 Алуминиумски калем

Краток опис:

1100 Алуминиумскиот серпентина е најчестиот алуминиумски материјал со содржина на алу повеќе од 99,1%, кој исто така се нарекува чист алуминиум. Затоа е широко користен во многу апликации како одлична електрична спроводливост, топлинска спроводливост, пластичност.Детали за производот

Ознаки на производи

Детали:
Алуминиумскиот калем од ингот до алуминиумски калем го произведуваме преку СМС топла валалница и ладна валавница увоз од Германија. Максималната ширина е 2200 mm, има само 3 фабрики кои можат да произведат таква ширина.
Со помош на висока технологија, можеме да произведуваме секакви алуминиумски серпентина со различни стандарди како EN и да го контролираме секој чекор од производството и да го ретроспектираме целиот извор на суровина.
Ние произведуваме само висок квалитет со конкурентна цена, како и добра услуга.

alum (1)

Легура и име: 1100 алуминиумски калем/ролна
Температура: O/H12/H22/ H14/H24/H16/H26/H18/H28 F итн.
Дебелина: 0,1 mm до 7,5 mm
Ширина: 500 mm до 2200 mm
Површина: мелница завршена, обложена во боја, врежана, штуко, површина на огледало
ID на јадрото: 300/400/505 mm со картон
Пакување: Око до ѕид или Око до небо
Месечен капацитет: 5000 тони

tuils

Тежина на серпентина: 1,5 тони до 5,0 тони
Време на испорака: во рок од 20 дена по добивањето на оригиналниот LC или 30% депозит од ТТ
Плаќање: LC или TT

Предности:
1: Висока јачина и добри перформанси на сечење;
2: Висока спроводливост и топлинска спроводливост, добра пластичност, лесно да се издржи разновидна обработка на притисок и свиткување, продолжување;
3: перформансите на свеќата и перформансите на заварувањето се подобри, може да бидат заварување со гас, заварување со водород и заварување отпор;
4,:Добра отпорност на корозија;
5: Технологијата е зрела, добар квалитет, ниски цени

Апликација
материјал за светилка, обвивка од кондензатор, патни знаци, разменувач на топлина, декоративен алуминиум, внатрешна декорација, CTP верзија на основата, PS верзија на основата, алуминиумска плоча, материјали за светилки, обвивка од кондензатор, осветлување итн.
Гаранција за квалитет
Имаме строго систем за контрола на квалитетот од алуминиумски ингот до производи од алуминиумски ролни и ги тестираме сите производи пред пакувањето, само со цел двојно да се увериме дека само квалификуван производ ќе биде испорака до клиентите како што знаеме, дури и ако е мал проблем од нас во нашата фабрика можеби ќе доведе до голема неволја за клиентите кога ќе добијат .Доколку клиентот има потреба, можеме да примениме SGS и BV инспекција при производство или вчитување.

alum (2)

 


  • Претходно:
  • Следно:


  • Претходно:
  • Следно:
  • Оставете ја вашата порака