Препорачано

Производи

Огледало површински алуминиумски калем

Алуминиумскиот серпентина за огледало се произведува со механичко полирање.

ПРОФЕСИЈАТА ГО ПРАВИ СОВРШЕНОТО, ДА НАПРАВИМЕ ПОВЕЌЕ ЗАЕДНО!

Жеџијанг Нова алуминиумска технологија копродукции, ООД.

Имаме увоз на два комплети ладно валање со 6 високи CVC од SMS Siemag, Германија; два комплети машини за валање од Херкулес, Германија; три комплети валалница за фолија 2150 од Ахенбах, Германија; еден сет од 2050 mm 6-висока ладно валавница и два комплети линии за израмнување и чистење на затегнатоста од FATA Hunter, Itlay; Испратена линија за отсекување и сечење на рабовите од Danieli, Itlay и еден комплет линија за автоматско пакување од Posco, Јужна Кореја.

Инженеринг

За нас

Zhejiang New Aluminium Technology Co., Ltd е основана под водство на владата за да ја спроведе националната стратегија „Појасот и патот“ кога целиот свет беше во економска криза во 2008 година. Ние сме претпријатие за производство и извоз на алуминиум со побарувачка на пазарот и клиентите како наша ориентација.

Со цел да го отвориме индустрискиот синџир нагоре и низводно и разновиден развој, купивме фабрики за садови и машини за покриви во 2021 година.

Така, ние исто така произведуваме секакви алуминиумски садови, имаме предност за цената на алуминиумскиот материјал, исто така и за квалитетот. Нашите алуминиумски садови за готвење имаат извоз во Средниот Исток и Европа со добра репутација.

Висок квалитет, технолошки иновации и услуга како наша цел и посветени на создавање на одличен кинески бренд. Нашето седиште е во Хангжу, со соработка со владата на Лоујанг, заеднички одржуваме три фабрики за алуминиум во провинцијата Хенан.

неодамнешна

ВЕСТИ

 • Успешна на изложбата „Euro Building“.

  За нас е огромен успех да присуствуваме на изложбата за градежни материјали BUMDA 2024 во Познан пред нашата кинеска Нова година.

 • ИЗЛОЖБА НА ГРАДЕЖЕН МАТЕРИЈАЛ BUDMA 2024“ во Познан ПОЛСКА на 30-ти, -2-ри јануари, февруари 2024 година, ШТАНДИ: 3G-6

  Zhejiang New Aluminum Technology Co., Ltd. е добро позната фабрика за алуминиум со висока репутација во Кина.

 • Изложбата на 13-ти до 16-ти септември 2023 година во Камбоџа

  Како еден од главните производители на алуминиум Кол во Кина, Zheilang New Aluminum Technology Co Ltd е познат и извонреден бренд во Кина и во странство. Ги снабдуваме главните фабрики за пијалоци за мечки и други лименки, а исто така извезуваме во Европа и Блискиот Исток и други Азија...

 • Изложбата на 31 мај - 2 јуни 2023 година во Варшава Птак Полска

  Како еден од главните производители на алуминиумски калеми во Кина, Zhejiang New Aluminum Technology Co Ltd е познат и извонреден бренд во Кина и во странство. Ги снабдуваме главните фабрики за пијалоци за мечки и други лименки, а исто така извезуваме во Европа и Блискиот Исток и други азиски...

 • Производството на алуминиум во Кина во јануари-февруари 23 се зголеми за 7,5%, највисоко од 2015 година

  Податоците од Националното биро за статистика (НБС) открија дека примарното производство на алуминиум во Кина, најголемиот светски производител на алуминиум, се зголемило на 6,74 милиони тони во периодот јануари-февруари 2023 година од 6,33 милиони тони во периодот јануари-февруари 2022 година.

 • Изложбата на 1-ви до 4-ти јуни 2023 година во Месе Есен Германија

  Zhejiang New Aluminium Technology Co Ltd се заснова на нова материјална технологија за производство и продажба на индустријата за преработка на алуминиум и е еден од познатите производители на алуминиумска фолија за батерии во Кина. Ние сме високотехнолошко претпријатие ангажирано во истражување, развивање...

 • Анализата за цената на алуминиумскиот ингот во оваа недела (2023.2.20-2023.2.24)

  А: нахакан фактори: 1. Според Zhejiang New Aluminium Technology Co Ltd's Consulting, алуминиумските претпријатија во Јунан добија официјално известување за документ во текот на викендот, освен за фабриката за алуминиум во Веншан, вкупниот сооднос на репродукција не е помал од 20%. кој...

 • СТО донесе одлука против американските царини за челик и алуминиум

  Извештај од Zhejiang New Aluminium Technology Co ltd Женева На 9 декември, по локално време, панелот на Светската трговска организација (СТО) издаде извештај за спорот на СТО DS544 против американските тарифни мерки за челик и алуминиум 232 (DS544), одлучувајќи дека релевантните Мерките на САД го прекршуваат правилото на СТО...

 • Алуминиумски калем и лим од 5 серии

  Алуминиумски калем од 5 серии и алуминиумски лимови од 5 серии се типична легура против 'рѓа Al-Mg, која е позната по својата екстремно висока јачина на замор, одлична формабилност и заварливост, 5052 5005 ,5083 Алуминиумските калеми главно се користат за статички делови за оптоварување кои работат во течност или...

 • Причината за поскапувањето на алуминиумот во декември 2022 година

  Како што можеме да видиме, цената на алуминиумскиот ингот порасна многу од декември, не само за LME, туку и за SHEF, според тоа, продажната цена на сите алуминиумски листови, фолија, алуминиумски калем и алуминиумски круг се зголеми во исто време. Во понеделник, 5 декември, двете LME алуминиум...

Оставете ја вашата порака

 Privacy settings
Manage Cookie Consent
To provide the best experiences, we use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
✔ Accepted
✔ Accept
Reject and close
X